ה״בלוג׳יאפ״ (BloGIEP)ה״בלוג׳יאפ״ (BloGIEP)

ברוכים הבאים לבלוג של הג'יאפ -נלסהבלוג נוצר לפני מספר שנים על ידי  סרחיו מישקין, גבריאל דהאן וסמואל נמירובסקי, חברים בגיאפ והוא ממשיך להתקיים עתה במסגרת העברת העבודה הנחוצה על מנת להשתייך לאסכולה.
העברת העבודה - כפי שציין ז'אק אלן מילר בקורס "המשתה של הפסיכואנליטיקאים" – היא הדרך לאפשר לאנשים שונים להתבטא באמצעות עבודתם.  מילר כותב: "זו הסיבה שבגללה לא מפריע לי להציג דברים בלתי גמורים, או שמשתנים מפעם לפעם, זו דרך צנועה להצביע על כך שיש מקום לעובדים רבים במסגרת השדה הפסיכואנליטי ובכך להמשיך ולהזכיר את המטרה האינדוקטיבית שלה".
תפקיד האסכולה – שהציע לאקאן –  הוא שילוב בין הכשרת  האנליסט (הפסיכואנליזה ב  intention) לבין הפעולות שמצביעות על נוכחותה של הפסיכואנליזה בעולם (פסיכואנליזה בextention).
הבלוג אם כך הוא אמצעי להפצה של מידע שוטף על פעילות הקהילה האנליטית ואמצעי להצגה ומסירה בכתב של טקסטים בעיברית,ערבית וספות אחרות, של  חברים העוסקים בפסיכואנליזה הלוקחים על עצמם לטפח את הכשרתם דרך ההוראות שירשנו מלאקאן וסימני הדרך שקבלנו ממילר. 
אנו מקווים שהבלוג יהיה אמצעי יעיל – לא רק במה שנוגע להשכלת האנליסט אלא גם  מרחב ליצירת שיח פסיכואנליטי  כל פעם מחדש . השיח שנוצר כתוצאה מהחלפת דעות ודיונים מהווה את הקרקע בה צומחת העבודה הקולקטיבית שמתעצבת בהתאם ליצירתו של כל אחד ואחד.

סולי פלומנבאום
אחראית בלוג מטעם ועד הגיאפ